Maseczki ochronne

 Szpitale to miejsce, gdzie występuje duża ilość drobnoustrojów różnego typu. Ich nagromadzenie jest szkodliwe zarówno dla samych pacjentów, ich rodzin, jak i personelu medycznego. Ochrona przed groźnymi skutkami zakażeń polega przede wszystkim na regularnym sprzątaniu tych obiektów odpowiednimi preparatami zabijającymi bakterie, wirusy i grzyby. Pomocne mogą okazać się także jednorazowe wykonane z poprawnego materiału maseczki ochronne. Kupowane najczęściej w hurtowniach medycznych takie produkty sprzedawane są w większych ilościach, tak żeby można było poprawnie zabezpieczyć rozległy teren szpitala. Te higieniczne artykuły przysługują wszystkich trzem grupom przebywającym w placówkach, czyli pacjentom, odwiedzającym i personelowi. Maseczki ochronne są uniwersalne, pasują zarówno do kształtu twarzy kobiet, jak i mężczyzn. Choć występuje wiele rodzai masek, najwięcej zaufania w szpitalach ze względu na jej kształt i obecność dodatkowych filtrów ma maseczka antywirusowa.

Jak poprawnie chronić lekarzy i pielęgniarki?

 Maseczka chirurgiczna to popularny artykuł widoczny na twarzach wszystkich tych osób, które zgromadzone są na sali operacyjnej. Produkuje się ją z dobrej jakości materiału, przyjemnego dla skóry, odpowiedniego do wielogodzinnej operacji. Ma ona wygodne zabezpieczenia, które pomagają przed tym, żeby produkt ten nie zsuwał się z twarzy. Maseczki chirurgiczne używa się także na oddziałach różnego typu, wszędzie tam, gdzie życie pacjenta może być zagrożone i nie może mieć on bezpośredniego kontaktu z zarazkami. Materiał ma tak ściśle położone koło siebie włókna, że wszelkie drobnoustroje zatrzymują się na wewnętrznej stronie tego artykułu. Jednocześnie ta nowoczesna tkanina nie zagłusza słów, w ten sposób personel medyczny może ze sobą swobodnie rozmawiać. Maseczka chirurgiczna, żeby okazała się skuteczna, musi być higienicznie czysta, dzięki temu nie naraża zdrowia lekarza. Po jej zużyciu trzeba takie elementy wyposażenia wyrzucić do specjalnego kosza. Warto pamiętać także o regularności zmian. Maseczki chirurgiczne pozwalają na dobrą cyrkulację powietrza, w momencie jednak, gdy staną się bardzo wilgotne, wymagają użycia nowego produktu. Jest to najbardziej zauważalna w przestrzeni szpitalnej maseczka ochronna.

Jak poprawnie chronić pacjenta na oddziałach intensywnej terapii?

 O zdrowie pacjentów dba się na różne sposoby, w szpitalach nie brakuje jednorazowych artykułów, maseczki antywirusowe nie są jedyną propozycją. Większość dostępnych tam akcesoriów jest jednorazowa, dzięki temu higiena jest na większym poziomie. Maseczka antywirusowa wyposażona jest w filtr, ta dodatkowa ochrona daje szansę na swobodną pracę z pacjentami w bardziej stresujących warunkach, między innymi na oddziałach intensywnej terapii. Chronią one zarówno pacjentów, jak i sam personel. Taki artykuł medyczny blokuje prawie w 100 procentach wszystkie negatywne czynniki istniejące w powietrzu, także drobnoustroje o bardzo małej powierzchni. Maseczki antywirusowe polecane są głównie na oddziałach zakaźnych, do takiego artykułu najczęściej dołączony jest cały strój ochronny. Produkt dobrze zakrywa prawie całą twarz, nie zsuwa się dzięki obecnym tam trwałym paskom. Te specjalistyczne akcesoria to koszt nieco droższy niż zwykła materiałowa maseczka ochronna.